Weekend z...

WEEKEND Z...

to nazwa corocznego spotkania pracowników i współpracowników Wydawnictwa św. Macieja Apostoła, w celu uczenia ważniej postaci dla kultury (zwłaszcza literatury) bądź religii katolickiej w Polsce. Spotkania odbywać się będą w wyznaczony weekend w ciągu roku (od piątku do niedzieli), w różnych zakątkach naszego kraju, a miejsce spotkania wyznaczy biogram bohatera. W roku 2020 planowaliśmy Weekend z Karolem Wojtyłą z okazji 100.rocznicy Jego urodzin w Wadowicach i Kalwarii Zebrzydowskiej, lecz z powodu pandemii koronawirusa musieliśmy ze spotkania zrezygnować, mimo, że scenariusz imprezy był dopięty już na ostatni guzik.  

W 2021 roku planujemy Weekend z Cyprianem Kamilem Norwidem, z okazji 200.lecia urodzin naszego - jak niektórzy uważają - czwartego narodowego wieszcza.  

                  Poezja Cypriana Norwida w wolnej odrodzonej Polsce - e-civitas.pl | Portal  o tematyce katolicko-społecznej

O szczegółach Weekendu będziemy informować na tej podstronie. Na razie możemy zdradzić, iż projekt ten planowany jest w dniach 24-26 września 2021 r. (Norwid urodził się 24 września 1821), a liczba jego uczestników będzie mocno kameralna.     

red. Edward Przebieracz

Lubliniec, 4 I 2021  

Lista uczestników Weekendu z C.K. Norwidem:

1. red. EDWARD PRZEBIERACZ - Lubliniec

2. BOGUMIŁ WTORKIEWICZ - Kielce

3. ANDRZEJ WRÓBLEWSKI - Warszawa 

4. RÓŻA BARGIEL - Lubliniec 

5. RAFAŁ JAWORSKI - Tychy 

6. JOANNA MARKOCKA - Kielce

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza