Biesiada Literacka

              
UWAGA!
Z powodu pandemii koronawirusa 
Biesiada Literacka 2020
 zostaje  odwołana!Wydawnictwo św. Macieja Apostoła
zaprasza na
VI Biesiadę Literacką „Powitanie lata 2020”

Kontynuujemy biesiady w górskich ośrodkach uzdrowiskowych! Po Muszynie 2018 i Szczawnicy 2019 zapraszamy na powitanie lata 2020 do Lądka Zdroju – najstarszego polskiego kurortu.                
Czas trwania - pierwszy tydzień wakacji:  sobota 27 czerwca sobota 4 lipca 2020.
Cena: 1050 zł (150 zł/osobodzień).
W cenie pobytu w klimatycznej, artystycznej willi „Elysium” z 1855 r. (freski ścienne autorstwa Rudolfa Kałuży, ozdoby i dekoracje z dawnych epok): wyłączność willi dla biesiadników, nocleg (duże i wygodne pokoje z łazienkami, większość pokoi posiada balkony lub tarasy); każde małżeństwo ma zagwarantowany osobny pokój; internet, TV-SAT; domowa kuchnia: 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja), kącik herbaciano-kawowy; sala wykładowa; biblioteczka; opłata klimatyczna, parking; dla uczestników dyplomy, nagrody książkowe/albumowe i CD/DVD. Wycieczka autokarowa do Kopalni Złota w Złotym Stoku (zwiedzanie 2 podziemnych sztolni, jedyny w Polsce podziemny wodospad, przejazd podziemnym tramwajem, Muzeum Minerałów); wizyta w Teatrze Lalek „Akademia Wyobraźni” (oglądanie spektaklu, teatr zza kulis).
W programie m.in.: prezentacja literacka każdego uczestnika (prosimy przywieźć własne materiały literackie); Konkurs Jednego Wiersza (wiersz niepublikowany, tematyka dowolna – I nagroda: J. Słowacki „Dzieła” t. 1-6); dyskusje: Świętość mój ulubiony święty, święci w mojej twórczości; Mitologia w życiu i w literaturze – utwory własne; zagrożenia duchowe: horoskop; konkurs opowiadania tautogramowego (I nagroda: R. Brandstaetter „Jezus z Nazarethu”, t. 1-4); konkurs wiedzy Biesiadny Mistrz Olimpijski (I nagroda: pobyt w grocie solnej dla laureata i osoby towarzyszącej); promocja książek współpracowników Wydawnictwa; zajęcia warsztatowe z literatury; recenzja spektaklu; literacki patron dnia; „Nie ma nic piękniejszego niż miłość” prezentacje literacko-muzyczne w Centrum Kultury i Rekreacji, w tym Bard miłości MIROSŁAW GÓRECKI – koncert Mirka; wspólne śpiewy biesiadników, nie tylko z „Biesiadnika”; niedzielna Msza św. za uczestników Biesiady. Codziennie autorska humoreska na dobry sen. Wśród uczestników zostanie wylosowana nagroda: ikona „Święty Jerzy” (patron miasta Lądek Zdrój) autorstwa Rafała Jaworskiego (wartość 500 zł).

Biesiadę prowadził będzie red. Edward Przebieracz – Wydawnictwo św. Macieja Apostoła.

Prosimy o wpłatę na konto Wydawnictwa:
Wydawnictwo św. Macieja Apostoła, ul. Kołłątaja 1, 42-700 Lubliniec
nr konta:  12 2030 0045 1110 0000 0295 8680  tytułem: Biesiada 2020
w ostatecznym terminie do piątku 5 czerwca 2020.

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność wpłat!
Po otrzymaniu wpłaty natychmiast  prześlemy dokładne dane willi oraz szczegółowy program Biesiady.
Przez cały czas trwania Biesiady prezentowane będą 2 stoliki z książkami:
uczestników Biesiady    Wydawnictwa św. Macieja Apostoła

Lista uczestników biesiady:

1. BOGUMIŁ WTORKIEWICZ - Kielce
2. MAŁGORZATA SIEMIENIUK - Łapy
3. ANDRZEJ WRÓBLEWSKI - Warszawa
4-5. JOANNA MARKOCKA - Kielce wraz z osobą towarzyszącą
6. RÓŻA BARGIEL - Lubliniec 
7-8. BARBARA i MIROSŁAW GÓRECCY - Knurów 
9. ANDRZEJ FERET - Mielec 
10-11. DOBROSŁAWA i CZESŁAW DUMKOWIE - Pabianice
12. URSZULA  MIKOŁAJCZYK - Lubliniec
13-14. BERNADETA i ANDRZEJ KRAWIEC - Oświęcim 
15-16. URSZULA i ANDRZEJ OMYLIŃSCY - Bielsko-Biała
17-18. LUCYNA i WACŁAW MORAWSCY - Pisarzowice k. Bielsko-Białej  
19. KRZYSZTOF LECH - Immenhausen (Niemcy)
20-21. MARIA i JERZY DZIUK - Kochanowice 
22. ELWIRA WIECZOREK - Lubliniec
                                                                 

       Literaci w Szczawnicy

         Na V Biesiadę Literacką Wydawnictwo św. Macieja Apostoła w Lublińcu zaprosiło swoich współpracowników i sympatyków w dniach 22 – 29 czerwca 2019 r. do Szczawnicy w Pieninach. To jubileuszowe spotkanie odbyło się w willi „Wincentówka”. Zjechali się tutaj poeci, prozaicy, bajkopisarze, satyrycy z całej Polski, a nawet z zagranicy. Wśród nich byli: Barbara i Mirosław Góreccy z Knurowa, Andrzej Wróblewski z Warszawy wraz z siostrą Joanną Markocką z Kielc, Urszula       i Andrzej Omylińscy z Bielska-Białej,Dobrosława i Czesław Dumkowie z Pabianic, Róża Bargiel z Lublińca, Bernadeta i Andrzej Krawcowie z Oświęcimia, Bogumił Wtorkiewicz z Kielc, Andrzej Feret z Mielca, Lucyna i Wacław Morawscy z Pisarzowic, Krzysztof Lech z Immenhausen (Niemcy), Maria i Jerzy Dziukowie           z Kochanowic, Krystyna  Przewłocka z Leszna, Elwira Wieczorek z Lublińca, Małgorzata Siemieniuk z  Łap, Teresa Kamińska z Łap, Marianna i Wacław Godlewscy z Warszawy, Czesława i Edward Przebieracz oraz Karolina Przebieracz      z Lublińca.
     W tak pięknym zakątku Polski, na ten czas, przewidziano bogaty program. Organizator wydarzenia, red. Edward Przebieracz, rozpoczął go witając ciepłym uśmiechem i dobrym słowem zapraszając do modlitwy: „Pod Twoją obronę uciekamy się, Święta Boża Rodzicielko...”. A potem rozpoczęła się prezentacja własnych wierszy i fragmentów prozy uczestników biesiady oraz ich tomików poetyckich,           w większości wydanych przez Wydawnictwo św. Macieja Apostoła, które wystawione były w sali kominkowej przez cały czas pobytu uczestników w willi „Wincentówka”.
     W ramach programu przewidziano zwiedzanie: Muzeum Uzdrowiskowego, gdzie zgromadzono eksponaty związane z tradycją, kulturą i historią szczawnickiego kurortu, kaplicę w Parku Dolnym, w której odbyła się Msza Św. w intencji uczestników Biesiady Literackiej, Pienińskiego Parku Narodowego podczas 2,5 godzinnego spływu rwącym Dunajcem na tratwach z flisakami ze Sromowców Dolnych do Szczawnicy. Zorganizowano również wyprawę do Czerwonego Klasztoru na Słowacji, pochodzącego z 1320 r. z nadania króla Karola Węgierskiego, w którym żyli misjonarze kościoła rzymsko-katolickiego zgromadzenia monastycznego – zakon kartuzów, a w późniejszym czasie zakon kamedułów.
   Uczestnicy Biesiady poznali również miejsca pobytu i działalności literatów i artystów polskich przebywających w Szczawnicy, m.in. Henryka Sienkiewicza, Marii Konopnickiej, Agnieszki Osieckiej, Piotra Skrzyneckiego, Sławy Przybylskiej, Ewy Kuklińskiej.
    Każdego dnia poszczególni uczestnicy Biesiady przedstawiali informacje o życiu i działalności słynnych osób noszących imię „Wincenty”  – w związku z tym, że  przebywali w willi „Wincentówka”: Wincentego Pola –  poety,  Wincentego Kadłubka  – kronikarza,  Wincentego van Gogha – artysty malarza, Wincentego a Paulo –  świętego, Wincentego Witosa – polityka,  Wincentego Pstrowskiego  – socjalisty, Wincentego z Kielc – żyjącego w XIII w. autora hymnu „Gaude Mater Polonia”.
    W tym niezwykle bogatym w wydarzenia czasie, zorganizowano również prezentację poetycko – muzyczną zatytułowaną „Patriotycznie” w Miejskim Ośrodku Kultury w Szczawnicy z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę,
w wykonaniu współpracowników lublinieckiego Wydawnictwa św. Macieja Apostoła. Spektakl poprowadził red. Edward Przebieracz przedstawiając kolejno twórców recytujących swoje utwory, a także muzyka i wykonawców pieśni patriotycznych.
W sali kinoteatru „Pieniny” w Szczawnicy dla mieszkańców i kuracjuszy wystąpili z poezją Dobrosława Dumka i Krzysztof Lech, a z pieśniami Marianna Czech i Wacław Godlewscy (przy akompaniamencie akordeonowym Czesława Dumki) oraz Mirosław Górecki, który przedstawił muzycznie poezję powstańca śląskiego Jana Nikodema Jaronia. Była też okazja do prezentacji wierszy patriotycznych przez pozostałych uczestników biesiady, a także mieszkańców Szczawnicy. Wśród nich swój wiersz zaprezentował poeta  Andrzej Dziedzina Wiwer. Długotrwałe oklaski publiczności świadczyły o silnych przeżyciach słuchaczy w czasie spektaklu.
    Ciekawym wydarzeniem w czasie trwania Biesiady był Konkurs Jednego Wiersza przeprowadzony przy fontannie na pl. Dietla, w centrum historycznym Szczawnicy. Jury konkursu przydzieliło następujące nagrody:
I nagroda: Małgorzata Siemieniuk,  za wiersz pt. „Tęsknota”,
II nagroda: Maria Dziuk, za wiersz pt. „Ty mi wieczorem…”,
III nagroda: Andrzej Feret,  za wiersz pt. „Montmarte VI”,
Wyróżnienia:
Wacław Morawski, za wiersz pt. „Kawa”,
Mirosław Górecki, za wiersz pt. „Chciałbym Ci Panie podziękować”,
Bernadeta Krawiec, za wiersz pt. „Krzyż na Bryjarce”.
    Kolejny konkurs pt. „Szczawnicki konkurs literacki”, podczas którego należało przedstawić przeżycia w Szczawnicy, wyłonił następujących laureatów:
I nagroda: Małgorzata Siemieniuk, za wiersz pt. „Szczawnickie klimaty”,
II nagroda: Andrzej Wróblewski, za wiersz pt. „Pobyt mój w tym sercu Pienin…”,
III nagroda: Bernadeta Krawiec, za wiersz pt. „Wodospad Zaskalnik”.
Wyróżnienia:
Urszula Omylińska, za wiersz pt. „Szczawnickie maki”,
Marianna Czech-Godlewska, za opowieść pt. „Szczawnica”,
Krystyna Przewłocka, za wiersz pt. „Atuty Szczawnicy”.
   W jeszcze innym konkursie na opowiadanie z onomatopeicznymi elementami nagrodzeni zostali:                                                      
I nagroda: Andrzej Wróblewski, za opowiadanie pt. „Szczawnicki szczaw”,
II nagroda: Marianna Czech-Godlewska, za opowiadanie pt. „Szczawnicki szczaw”,
III nagroda: Małgorzata Siemieniuk, za opowiadanie pt. „W objęciach natury”,
Wyróżnienia:
Krystyna Przewłocka, za opowiadanie pt. „Szczawnicki szczaw urodzinowy”,
Dobrosława Dumka, za opowiadanie „Zajęcze męki w szczawnickim szczawiu”,
Bernadeta Krawiec, za opowiadanie pt. „Spotkanie na łące”,
Maria Dziuk, za opowiadanie pt. „Szczawnicki szczaw”.
    Był też czas na prezentację tomików poezji wydanych przez Wydawnictwo św. Macieja Apostoła: Dobrosławy Dumki „Liryka pamięci – patriotycznie”, Krzysztofa Lecha „Było nie było? czyli Autoportret”, Bogumiła Wtorkiewicza „Powitanie lata 2018 czyli latem w Muszynie mucha bzyka w trzcinie”. Tomiki te spodobały się słuchaczom. Chętnie je nabywali.
    Nie często spotykaną formę przekazu zastosowali dla biesiadników Bernadeta Krawiec i Wacław Morawski. Wiersze Bernadety w formie haiku zostały zaprezentowane na tle wyświetlanych zdjęć, odpowiednio dobranych i dostosowanych do wierszy opracowanych przez Wacława Morawskiego. Prezentacja wywołała duże zainteresowanie, a także refleksje.
     Ciekawa była również zabawa słowem, czyli ułożenie wspólnego wiersza pt. „Pieniny” przez wszystkich uczestników biesiady.
    Nie zapomniano także o naszych drogich zmarłych. Modlono się za nich podczas Drogi Krzyżowej znajdującej się wokół kościoła pw. św. Wojciecha w Szczawnicy. Poszczególne stacje, w postaci drewnianych kapliczek i figur, powstały w 1983 r. Rozważania przy kolejnych stacjach opracowali uczestnicy biesiady, a Bernadeta Krawiec wygłosiła wstęp do każdej z nich w formie haiku. Był to czas na zastanowienie się nad naszym życiem oraz odwołanie się do Boga.
    Podczas Biesiady nie zabrakło warsztatów z literatury, które przygotował red. Edward Przebieracz. Poznano m.in. osiem twarzy pseudonimu literackiego, elementy onomatopeiczne.
    W ramach „Biesiadnego Klubu Naukowca” – jego uczestnik dr Andrzej Feret przybliżył uczestnikom wyniki swojej 5-letniej pracy naukowej pt. „Postawy informacyjnej teorii kwantowej czasu, przestrzeni i materii”, która przestawia podstawy matematyczne teorii względności – obecnej teorii czasu i przestrzeni, podstawy teorii kwantów i budowy materii oraz podstawy poglądu na czas w dynamicznym wszechświecie. Autor wydał też 6 tomików poezji.
    Atrakcją Biesiady był również koncert poetycki Mirosława Góreckiego na tarasie pod parasolami kawiarni „Helena” na pl. Dietla w Szczawnicy dla biesiadników, kuracjuszy i gości. Przy pysznej, gorącej czekoladzie słuchano ballad o miłości. Ten utalentowany muzycznie poeta został również uhonorowany kolorowo wydanym tomem „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, za najlepiej ze wszystkich biesiadników napisane dyktando, które było w programie Biesiady Literackiej 2019.
    Na zakończenie każdego dnia, wieczorem, na dobry sen, Andrzej Wróblewski przedstawiał humoreskę swojego autorstwa. I tak poznaliśmy „Przygody emeryta Wincentego”, które wprowadzały niezwykle groteskową, a zarazem przyjazną  atmosferę, wywołując uśmiech i dobry nastrój.
    Tak bogaty i dobrze przemyślany program Biesiady Literackiej 2019 w Szczawnicy zorganizowanej przez red. Edwarda Przebieracza z Wydawnictwa św. Macieja Apostoła w Lublińcu powodował, że każdy w tej wspólnocie znalazł coś dla siebie. Było radośnie, twórczo, kreatywnie. Nawiązały się serdeczne więzi między biesiadnikami, zjednoczonych wokół tych samych wartości.
     Każdy z uczestników otrzymał dyplom za udział w wydarzeniu. Przewidziano również miłą niespodziankę jaką jest wylosowanie nagrody głównej Biesiady – bezpłatny pobyt w kolejnym spotkaniu Literackim w 2020 r. Szczęśliwcem został Bogumił Wtorkiewicz.
   Pełni ciepłych wrażeń i wdzięczności żegnaliśmy się tymi samymi słowami modlitwy jak podczas rozpoczęcia „Pod Twoją obronę uciekamy się, Święta Boża Rodzicielko...”.
                                    Tekst i fotografie Urszula Andrzej Omylińscy.

  W imieniu swoim oraz Państwa Urszuli i Andrzeja Omylińskich zapraszam na stronę portalu "Gwiazdka Cieszyńska", gdzie został zamieszczony wyżej zamieszczony artykuł o V Biesiadzie Literackiej 2019 w Szczawnicy:

https://gwiazdkacieszynska.pl/gwiazdka/z-regionu/2922-literaci-w-szczawnicy

UWAGA!
Mnóstwo zdjęć z biesiady jest pod linkiem podanym na końcu tekstu:
Zdjęcia, których autorem jest Andrzej Omyliński, można sobie wydrukować, publikować, udostępniać....
Miłego oglądania!
red. Edward Przebieracz
Lubliniec, 4 VII 2019


Wydawnictwo św. Macieja Apostoła 
zaprasza na                                                                                                                                                        V Biesiadę Literacką „Powitanie lata 2019”                                                          
    Zapraszamy na powitanie lata 2019 w przepięknej górskiej miejscowości Szczawnica.  Wśród uczestników zostanie wylosowana nagroda: bezpłatny pobyt na Biesiadzie Literackiej 2020. Czas trwania: pierwszy tydzień wakacji sobota 22 sobota 29 czerwca 2019. Cena: 994 zł (142 zł/osobodzień).  
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     W cenie pobytu w willi: nocleg, smaczna domowa kuchnia: 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja), opłata klimatyczna, grill, parking, internet; w każdym pokoju łazienka, TV-LCD; dostęp do mini aneksu (lodówka, czajnik, mikrofala, naczynia, szklanki; kawa, herbata); sala kominkowa, sala rekreacyjna, cymbergaj, stół do ping ponga, piłkarzyki; taras widokowy,  zadaszone miejsce do grillowania; dyplomy dla uczestników, nagrody książkowe/albumowe i CD/DVD; spływ Dunajcem; wycieczka autokarowa na Słowację – do Czerwonego Klasztoru; zwiedzanie Muzeum Uzdrowiskowego (z  przewodnikiem). Miejscowa woda mineralna Jan, Stefan, Józefina, Józef ponoć najlepszy na kaca :) płatna, a także bezpłatna. Do Pijalni Wód, Parku Zdrojowego i Promenady Zdrojowej 100 m, możliwość płatnego korzystania z  krytego basenu, SPA, z zabiegów leczniczych  w Inhalatorium (120 m).  W programie m.in.: prezentacja literacka każdego uczestnika (prosimy przywieźć własne materiały literackie); Konkurs Jednego Wiersza przy fontannie (prosimy przywieść niepublikowany wiersz, tematyka dowolna); dyskusje: o górach Czy himalaiści to samobójcy? na temat konkursów i nagród literackich; konkurs opowiadania onomatopeicznego; Szczawnicki Konkurs Literacki; Biesiadny Mistrz Ortografii – dyktando, I nagroda: ilustrowane, duże wydanie „Pana Tadeusza”; promocja książek współpracowników Wydawnictwa; Czas, przestrzeń i materia, czyli Biesiadny Klub Naukowca; zajęcia warsztatowe z literatury: Osiem twarzy pseudonimu literackiego; Haiku; praca w grupie (wspólne układanie wiersza); „Patriotycznie” prezentacje literacko-muzyczne w Miejskim Ośrodku Kultury; Gorąca czekolada z Bardem miłości – MIROSŁAW GÓRECKI na tarasie Cafe Helenka – koncert Mirka; wspólne śpiewy biesiadników, nie tylko z „Biesiadnika”; niedzielna Msza św. za uczestników Biesiady; Droga Krzyżowa przy kościele z tekstami uczestników za zmarłych bliskich; Zagrożenia duchowe: joga. Codziennie autorska humoreska na dobry sen :)     
                            Biesiadę prowadził będzie red. Edward Przebieracz.

     Prosimy o wpłatę  na konto Wydawnictwa: 
     ul. Kołłątaja 1, 42-700 Lubliniec                                      

     nr konta:  12 2030 0045 1110 0000 0295 8680  tytułem: Biesiada 2019                                         

w ostatecznym terminie do piątku 31 maja 2019.        Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność wpłat!                                                     

Po otrzymaniu wpłaty prześlemy dane willi oraz program Biesiady.

 

                Podczas Biesiady prezentowane będą stoliki z książkami:                          

  uczestników Biesiady   Wydawnictwa św. Macieja Apostoła   Lista uczestników Biesiady (z dokonaną wpłatą) na bieżąco publikowana będzie na stronie internetowej Wydawnictwa: http://wydawnictwomacieja.blogspot.com/ podstrona „V Biesiada Literacka Powitanie lata 2019”.
 
                                             LISTA UCZESTNIKÓW BIESIADY 2019: 

1-2. MIROSŁAW GÓRECKI z żoną BARBARĄ Knurów
3-4. ANDRZEJ WRÓBLEWSKI Warszawa, z siostrą JOANNĄ MARKOCKĄ Kielce
5-6. URSZULA OMYLIŃSKA z mężem ANDRZEJEM Bielsko-Biała 
7-8. DOBROSŁAWA DUMKA z mężem CZESŁAWEM Pabianice 
9. RÓŻA BARGIEL Lubliniec
10-11. BERNADETA KRAWIEC z mężem ANDRZEJEM Oświęcim
12. BOGUMIŁ WTORKIEWICZ Kielce 
13. ANDRZEJ FERET Mielec 
14-15. LUCYNA MORAWSKA z mężem WACŁAWEM Pisarzowice
 16. KRZYSZTOF LECH Immenhausen (Niemcy)
17-18. MARIA DZIUK z mężem JERZYM - Kochanowice 
19. KRYSTYNA PRZEWŁOCKA - Leszno
20. ELWIRA WIECZOREK - Lubliniec 
21. MAŁGORZATA SIEMIENIUK- Łapy
22. TERESA KAMIŃSKA - Łapy
23-24 MARIANNA CZECH-GODLEWSKA  z mężem 
WACŁAWEM GODLEWSKIM- Warszawa
25-27. EDWARD PRZEBIERACZ z żoną CZESŁAWĄ i córką KAROLINĄ Lubliniec 

LISTA ZGŁOSZEŃ ZAMKNIĘTA!

Drodzy Muszyńscy Biesiadnicy!


Zapraszamy na stronę portalu "Gwiazdka Cieszyńska",
gdzie przeczytacie nasz artykuł o Biesiadzie Literackiej w Muszynie, 
poparty kilkoma zdjęciami:Wszystkie zdjęcia z tego reportażu są zamieszczone na dysku zewnętrznym:Pozdrawiamy Was serdecznie!


Urszula i Andrzej Omylińscy

Portal "Gwiazdka Cieszyńska"
Bielsko-Biała, 9 VII 2018


                                          W MUSZYNIE BYŁA BIESIADA,
                                                 ŻE MUCHA NIE SIADA!

                                                  Kochani Biesiadnicy!

Dziękuję, że wytrzymaliście mundialowe tempo IV Biesiady w Muszynie, że podobał Wam się pensjonat - willa Urocze, zakwaterowanie, sala na prezentacje literackie -sala kominkowa, serwowane w nim jedzenie, iż udało się ognisko, potańcówka, różne wyjścia z willi, w tym wycieczka "Szlakiem cerkwi łemkowskich", popołudnie literacko-muzyczne w Muzeum Regionalnym, Konkurs Jednego Wiersza w Ogrodach Zmysłów, Ogrody Biblijne... Że Muszyna przypadła Wam do gustu i pewnie tam jeszcze kiedyś wrócimy z biesiadą! Dziękuję za wszelkie ciepłe słowa pod moim-organizatora i prowadzącego biesiadę, adresem - zarówno te wypowiedziane na miejscu, osobiście, jak i przysyłane e-mailowo. Zamieszczane przez Was w internecie zdjęcia i opinie o Biesiadzie potwierdzają, iż impreza udała się, i - jak powiedział Bogumił Wtorkiewicz - była ona "szokiem dla świata".
Czekając na fotoreportaż z Biesiady, który przygotowuje jeden z jej uczestników ANDRZEJ OMYLIŃSKI, zam. Bielsko-Biała, prezentuję kilka zdjęć przez Was nadesłanych do Wydawnictwa:

Do zobaczenia na jubileuszowej, piątej, Biesiadzie Literackiej "Powitanie lata 2019", która będzie miała miejsce w dniach 22-29 czerwca 2019.

red. Edward Przebieracz
Wydawnictwo św. Macieja Apostoła
Lubliniec, 6 VII 2018


                                            Wydawnictwo św. Macieja Apostoła   

zaprasza na

IV Biesiadę Literacką „Powitanie lata 2018”

Po biesiadach literackich zorganizowanych w 2016: w Zakopanem (2 dni), Szklarskiej Porębie (3 dni) oraz w 2017 w Grzybowie k. Kołobrzegu (7 dni),  zapraszamy na tygodniowe powitanie lata 2018 w przepięknej górskiej miejscowości Muszyna. Wśród uczestników biesiady zostanie wylosowana nagroda: oprawiony obraz „Ukraińska kapliczka przydrożna”, autor: Irena Żak.

Czas trwania: I tydzień wakacji sobota 23 sobota 30 czerwca 2018  Cena: 980 zł (140 zł/osobodzień).

W cenie pobytu w willi: nocleg, domowa kuchnia: 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja), opłata klimatyczna, ognisko z kiełbaskami, wieczorek taneczny, parking, dostęp do internetu; w każdym pokoju łazienka, TV, balkon; jadalnia dostępna całą dobę (możliwość skorzystania z lodówki, mikrofali, ekspresu do kawy, naczyń), sala kominkowa, bilard, plac zabaw dla dzieci, trampolina, boisko; bloki tematyczne, dyplomy dla uczestników, nagrody książkowe/albumowe i CD/DVD; wycieczka autokarowa „Szlakiem cerkwi łemkowskich”; zwiedzanie Ogrodów Zmysłów, Ogrodu Biblijnego, ruin zamku, zwiedzanie Muzeum Regionalnego, opłaty dla przewodników, bezpłatne korzystanie z rowerów!  Siłownia pod chmurką, wzdłuż rzeki. Miejscowa woda mineralna gratis i 24 h na dobę! W programie: prezentacja literacka każdego uczestnika (prosimy przywieść własne materiały literackie); Konkurs Jednego Wiersza w Ogrodach Zmysłów (prosimy przywieść niepublikowany wiersz, tematyka „Przyroda”); bloki tematyczne: Dzień prawosławia (Czym się różni prawosławie od katolicyzmu? Łemkowie i Łemkowszczyzna – historia i teraźniejszość; Cerkiew, ikona, Rublow; Mądre książki: Włodzimierz Łosski „Teologia mistyczna Kościoła Wschodniego”oraz Krzysztof Pieczyński „Ikony”(wiersze); Prawosławie w moim życiu i twórczości – dyskusja oraz prezentacja własnych materiałów literackich związanych z prawosławiem); Dzień muzyczny (karaoke prowadzenie Mirosław Górecki, Moja ulubiona piosenka, zespół muzyczny – dyskusja; Śpiewy pobożne biesiadników – prowadzenie Róża Bargiel); Dzień humoru (prezentacje satyryczne Bogumiła Wtorkiewicza, Aleksandra  Ciochonia i Andrzeja Wróblewskiego, prezentacja kawałów przez uczestników biesiady), Konkurs jednego (śmiesznego) opowiadania z nagrodami; Dzień literacki (promocja książek współpracowników Wydawnictwa, zajęcia warsztatowe  z literatury Aleksandryn i inne (mało znane) formy literackie, praca w grupach (tytuł dla wiersza); Góry, czyli błyskawiczny konkurs bajkowy; Dzień Maryjny (Fatima, Gietrzwałd, Lourdes Po co komu objawienia Maryjne? Akatyst ku czci Bogurodzicy. 10-tka różańca za zmarłych z naszych rodzin przy kapliczce Maryjnej, prezentacja własnych tekstów literackich o Maryi w grocie Maryjnej; Literat regionalny, prowincjonalny – dyskusja; film dokumentalny o Adamie Ziemianinie, Poeci Ziemi Muszyńskiej: Jerzy Harasymowicz i Adam Ziemianin; prezentacje literacko-muzyczne w sali Muzeum Regionalnego, m.in. Poezja i gitara: Bard miłości – Mirosław Górecki, Dzień biblijny (O nadużywaniu Pisma Świętego; Agrafa, apokryfy i Ewangelie; Książki zakazane? Henryk Panas „Judasza dziennik intymny”; Biblia jest dla mnie… – dyskusja,  niedzielna Msza św. za uczestników Biesiady; konkurs biblijny z nagrodami. W stołówce pianino do dyspozycji, zapraszamy do muzycznej oprawy posiłków. Biesiadę prowadził będzie red. Edward Przebieracz z Wydawnictwa św. Macieja Apostoła.

Prosimy o wpłatę  na konto Wydawnictwa: Wydawnictwo św. Macieja Apostoła, ul. Kołłątaja 1, 42-700 Lubliniec; nr konta:  12 2030 0045 1110 0000 0295 8680  tytułem: Biesiada 2018              w terminie do 20 kwietnia 2018

Ilość miejsc ograniczona (max. 37), decyduje kolejność wpłat!  Zwrot pieniędzy jest możliwy tylko w wypadku, gdy anulowanie rezerwacji nastąpi do 30 dni przed planowanym przyjazdem, tj. do 23 maja 2017.

Przez cały czas trwania Biesiady prezentowane będą 2 stoliki z książkami:z książkami uczestników Biesiady    z książkami Wydawnictwa św. Macieja Apostoła

   Lista uczestników Biesiady
na bieżąco publikowana jest pod zdjęciami willi.


Lista uczestników Biesiady 2018:

1. PAWEŁ ZIÓŁKOWSKI - Jeleniec (opłata dokonana)

2-3. MIROSŁAW GÓRECKI z żoną BARBARĄ - Knurów (opłata dokonana)

4-5. BERNADETA KRAWIEC z mężem ANDRZEJEM - Oświęcim (opłata dokonana)

6-7. ALEKSANDRA BALTISSEN z mężem RUUDEM - Heerlen (Holandia) (opłata dokonana)

8-9. MARIANNA CZECH-GODLEWSKA z mężem WACŁAWEM - Warszawa (opłata dokonana)

10. RÓŻA BARGIEL - Lubliniec (opłata dokonana)

11. BOGUMIŁ WTORKIEWICZ - Kielce (opłata dokonana)

12-13. ANDRZEJ WRÓBLEWSKI - Warszawa, z siostrą JOANNĄ MARKOCKĄ - Kielce (opłata dokonana)

14-15. URSZULA OMYLIŃSKA  z mężem ANDRZEJEM - Bielsko-Biała  (opłata dokonana)

16. CZESŁAWA RYBARCZYK - Witkowo (opłata dokonana)

17. KRYSTYNA PRZEWŁOCKA - Leszno (opłata dokonana)

18-19. DOROSŁAWA DUMKA z mężem CZESŁAWEM - Pabianice (opłata dokonana)

20-21. MARIA DZIUK z mężem JERZYM - Kochanowice (opłata dokonana) 

22-23. IZABELA ZUBKO-JARNICKA z mężem RAFAŁEM - Warszawa (opłata dokonana) 

24-26. KATARZYNA SZOPA WYCISK z mężem RYSZARDEM i synem PIOTREM - Toszek (opłata dokonana)

27. JACEK SUCHOWICZ - Grodzisk Mazowiecki (opłata dokonana)

28-30. EDWARD PRZEBIERACZ z żoną CZESŁAWĄ i córką KAROLINĄ - Lubliniec (opłata dokonana)


W dniu 2 VI 2018  

LISTA ZGŁOSZEŃ ZOSTAŁA ZAMKNIĘTA!

Biesiada Literacka MEWA 2017 zakończona!

Pogoda na 5, atmosfera wśród biesiadników na 5, program literacki na 5, kuchnia na 6 - tak najkrócej ocenić można tydzień (16-23 IX) wspólnego pobytu współpracowników Wydawnictwa św. Macieja Apostoła w Grzybowie k. Kołobrzegu na III Biesiadzie Literackiej MEWA 2017, czyli "Pożegnanie lata 2017 na plaży". 
Dokładnie 30 uczestników Biesiady Literackiej (lista uczestników w artykule poniżej poniżej) bardzo dobrze czuło się w Pensjonacie "Anna". 
W sobotę 16 IX rozpoczęliśmy biesiadę prezentacją przybyłych literatów jak i towarzyszących im osób. Dzień zakończyliśmy potańcówką, do której przygrywał i śpiewał pan Maciej.

Niedziela 17 IX rozpoczęła się Mszą świętą w pobliskim kościele za uczestników Biesiady. Po obiedzie szukaliśmy grzybów w Grzybowie, a tak naprawdę wspólnie pospacerowaliśmy po miejscowościi nad morzem (byliśmy m.in. na molo, czyli w punkcie widokowym). Po kolacji literatka z Madrytu BOGUMIŁA CZESŁAWA OLANIECKA  opowiedziała nam o sytuacji Polaka-literata za granicą, czyli w Madrycie, o kondycji polskiej literatury na obczyźnie. Zaprezentowany obraz przez panią Bogumiłę nie jawił się wcale w różowych kolorach, wręcz przeciwnie. Dzień zakończyliśmy dyskusją na temat "Literatura jest dla mnie...". 
Poniedziałek był  Dniem bajki. Po omówieniu podobieństw i różnic pomiędzy bajką, baśnią, legendą a mitem, biesiadnicy wzięli udział w błyskawicznym konkursie bajkowym "Bałtyk". Przez pół godziny narodziło się kilka świetnych bajek w przewodnim temacie "List w butelce". Laureaci konkursu (wyróżnienie KRYSTYNA PRZEWŁOCKA, na zdjęciu podczas prezentacji


III m. BERNADETA KRAWIEC, II m. ANDRZEJ WRÓBLEWSKI, I m. KATARZYNA SZOPA-WYCISK) otrzymali dyplomy.
Po konkursowym wyciszeniu rozgorzała dyskusja w temacie "Anime i manga to czarna strona bajki?". Rozmawialiśmy na temat sensu i wartości bajki. Po południu KATARZYNA SZOPA-WYCISK promowała swą bajkową książkę "Bajki-pouczajki". 
Synek pani Katarzyny - Piotruś, zresztą współautor grafiki, zaskoczył nas prezentacją w przebraniu za smoka. Po kolacji, w przydomowym "amfiteatrze" był grill z kiełbaskami, podczas którego po raz pierwszy zaprezentował się muzycznie MIROSŁAW GÓRECKIByło także śmiesznie dzięki występowi satyryka BOGUMIŁA WTORKIEWICZA, który specjalnie na MEWĘ 2017 wykonał i zaprezentował nakrycie głowy z rybą w roli głównej.Dniem prozy był wtorek. Po omówieniu gatunków prozatorskich takich jak nowela, opowiadanie i powieść, uczestnicy biesiady pracowali w grupach pisząc nowelę lub opowiadanie do wiersza Piotra Koprowskiego pt. "dzień wolny" (z tomiku "w rytmie ciszy", s. 68 - Lubliniec, 2015). Poziom konkursu był tak wysoki, że jego laureatami (nagrody książkowe Wydawnictwa) zostały wszystkie 4 konkursowe grupy. Następnie LUCYNA SPACZYŃSKA promowała swą najnowszą powieść "Jeden dzień z życia zmysłów". Po obiedzie wybraliśmy się do Kołobrzegu. Najpierw podziwialiśmy panoramę miasta z latarni morskiej, następnie w pięknej Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Galla Anonima uczestniczyliśmy w promocji Trylogii Pomorskiej (Włócznia, Wrota, Więzy), na która przybył prosto z Berlina autor HENRYK CYPRIAN KONKOL. Promocję prowadził niżej podpisany.
Środa była dniem edytorskim. "Droga książki - od serca do czytelnika" oraz "Czynniki wpływające na cenę wydania książki" to tematy poruszone przed prezentacją AGNIESZKI MACIÓW, która opowiedziała o swych bólach i rozterkach jako korektorki na przykładzie korekty magazynu społeczno-kulturalnego "Ziemia Lubliniecka", wskazując na błędy i wypaczenia piszącego. LUCYNA SPACZYŃSKA natomiast opowiedziała o swej współpracy jako prozatorki z korektorką Małgorzata Tomczyk-Jadach. Po południu był czas na rozmowy z niżej podpisanym na temat ewentualnej publikacji własnej książki w Wydawnictwie Macieja. 
Dniem poezji był czwartek. IZABELA ZUBKO przekazała biesiadnikom swe bogate doświadczenie poetyckie w wykładzie pt."Jak napisać wiersz, by był dobry, a nie zły". Typowe porady warsztatowe cieszyły się dużym zainteresowaniem, a Iza - nie tylko w ciągu dnia - nie szczędziła czasu na indywidualne rozmowy z piszącymi. Po poważnym, iście profesorskim, wykładzie Izy, była chwila oddechu na wspólną zabawę słowem, czyli zrealizowany został punkt programu biesiady pt."Ropalikon i inne (mniej znane) formy poetyckie". Po promocji tomiku BERNADETY KRAWIEC "Słowem po mapie", przeszliśmy na plażę,  gdzie odbył się Konkurs Jednego Wiersza (na zdjęciu: URSZULA MIKOŁAJCZYK podczas czytania wiersza, z prawej strony Czesław i Dobrosława Dumka - najstarsi uczestnicy biesiady).


 Po kolacji zaprezentował się przybyły prosto ze stolicy znany poeta, muzyk i organizator wielu przedsięwzięć literackich JAN RYCHNERMiłą niespodzianką dla niżej podpisanego było otrzymanie od pana Jana pięknego dyplomu za zasługi dotychczasowe i te w przyszłości :)Dzień zakończyła promocja 100. książki Wydawnictwa św. Macieja w Lublińcu, czyli MIROSŁAW GÓRECKI mówił o swym tomiku "Zaplatani pięknem", odpowiadał na pytania zgromadzonych, a następnie  - jak zwykle - świetnie zaprezentował się muzycznie. Po występie Mirka wszyscy mieliśmy kolorowe sny.
W piątek od śniadania do obiadu każdy literat mógł zaprezentować się szerzej ze swoja twórczością. Największym zainteresowaniem biesiadników cieszyły się prezentacie literackie na luzie i z humorem, czyli w rolach głównych wystąpili BOGUMIŁ WTORKIEWICZ oraz ALEKSANDER CIOCHOŃAleksander ponadto zorganizował własny konkurs dla współbiesiadników pod nazwą "Schody Aleksandra", który cieszył się dużym zainteresowaniem. Nagrody od pomysłodawcy konkursu były cenne i nie do zdobycia: pozycje antykwaryczne o zawartości zwłaszcza humorystycznej i wartości ponadczasowej. W konkursie Aleksandra zwyciężył ANDRZEJ WRÓBLEWSKI.Konkurs matematyczny z kolei zaproponowała IZABELA FILIPOWSKA (na zdjęciu w środku, podczas prezentacji)W tym łamaniu głowy o przelocie muchy bezapelacyjnie palmę pierwszeństwa zdobył ALEKSANDER CIOCHOŃ (na zdjęciu obok pani Izy Filipowskiej). 

 Na zdjęciu poniżej: ANDRZEJ FERET podczas czytania nagrodzonego (III nagroda) wiersza o św. Edycie Stein w Ogólnopolskim Konkursie  Literackim "Idźcie i naśladujcie", Lubliniec 2017.W części popołudniowej najpierw biesiadnicy pisali anonimowo swe uwagi odnośnie biesiady teraźniejszej i w przyszłości. Niżej podpisany jest im wdzięczny za każdy negatywny wpis i żałuje, ze było ich tak mało :) Następnie rozmawialiśmy, żwawo, długo i na temat, czyli wymieniliśmy swe poglądy w kwestii "Czy warto publikować literaturę w internecie". O godz. 20,00 nastąpiło rozstrzygniecie Konkursu Jednego Wiersza, laureaci (wyróżnienie MIROSŁAW GÓRECKI, III m. CZESŁAWA RYBARCZYK (na zdjęciu) II m. KATARZYNA SZOPA-WYCISK, I m. IZABELA ZUBKO) zaprezentowali raz jeszcze swe wiersze, wręczone zostały dyplomy i nagrody książkowe. Następnie niżej podpisany wręczył niektórym współbiesiadnikom piękną, jubileuszową książkę z ich udziałem: antologię jasnogórską "Przebieracz i Przyjaciele". To "najgrubsza" książka (408 stron) w historii Wydawnictwa. Meritum części wieczornej stanowiło jednak losowanie nagrody jubileuszowej: bezpłatnego wydania własnej książki w Wydawnictwie św. Macieja Ap. Najpierw BARBARA GÓRECKA zamieniła się na chwilę w maszynę losującą, a następnie Jej mąż - MIROSŁAW GÓRECKI wylosował laureata konkursu, a właściwie laureatkę: BOGUMIŁĘ CZESŁAWĘ OLANIECKĄ z Madrytu. Niżej podpisany wręczył dyplomy i nagrody za udział w biesiadzie, po czym trwaliśmy długi czas w błogim nastroju, nie mając wyraźnie ochoty wracać do pokojów i kończyć biesiadę :(W sobotę kilu biesiadników wyjechało jeszcze przed śniadaniem, część przed obiadem, ale większość (18) jednak po obiedzie. Oficjalnie biesiadę zakończyliśmy o 14,00.

W trakcie trwania biesiady niektórzy jej uczestnicy udawali się do pobliskiego kościoła księży Marianów, gdzie w kaplicy uczestniczyli na Mszach św. o godz. 7,30 lub o 19,00.


Podczas trwania biesiady prezentowane były 2 stoliki z książkami: jedn z pozycjami współbiesiadników, drugi z książkami wydanymi przez Wydawnictwo św. Macieja Apostoła.

Serdecznie zapraszamy na stronę:gdzie wiele pięknych zdjęć wykonanych podczas Biesiady prezentuje jej uczestnik RAFAŁ JARNICKI z Warszawy. Oto jedno z nich:


Szanowny Panie Edwardzie,
Chciałbym jeszcze raz w imieniu własnym i mojej siostry serdecznie podziękować za niezapomniany tydzień w Grzybowie, za perfekcyjne przygotowanie Biesiady pod każdym względem (programowym, literackim, socjalnym, artystycznym) i jej przebieg. Niewątpliwie wielka to Pana zasługa (i Pańskich talentów, począwszy od artystycznych, a na organizacyjnych skończywszy). Pańska osobowość i umiejętność zjednywania ludzi sprawiła, że wszyscy czuliśmy się, jak jedna rodzina, jak znajomi od wielu lat, mimo że większość widziała się po raz pierwszy. 
Myślę, że spotkanie to na długo pozostanie w pamięci jego uczestników. Przy okazji chciałbym wspomnieć (proszę wybaczyć to określenie) o cichych bohaterkach "drugiego planu". Mam tu na myśli p.Różę Bargiel i p.Urszulę Mikołajczyk, W odróżnieniu od "dusz towarszystwa" (p.p. Mirosław, Aleksander i Bogumił) pozornie nie rzucały się w oczy, ale na pewno są postaciami godnymi zauważenia. Pani Róża stwierdziła, że niczego nie pisze, ale na pewno nie można odmówić jej zasług dla Wydawnictwa Św.Macieja, dzięki czemu otrzymujemy tak wspaniałe publikacje. Z kolei dzięki Antologii poznałem nieco szerzej osobę p.Urszuli i jej dramatyczne przeżycia związane z wypadkiem. Mimo to wytrwale dążyła do odzyskania sprawności. Być może fakt ten miał wpływ na jej twórczość, gdzie dominują wiersze wyrażające wdzięczność Matce Bożej (chyba też za łaski okazane w walce z chorobą). 
A na koniec refleksja. Mieliśmy wyjątkowe szczęście do pogody i sprawnego przebiegu niewątpliwie trudnej do zrealizowania imprezy z wielowątkową tematyką.
Czy może to dowód podziękowania Matki Bożej za tak wspaniałą Antologię z okazji 300-lecia koronacji Jej obrazu?
Serdecznie pozdrawiam,
Szczęść Boże!
Andrzej Wróblewski
Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w Biesiadzie MEWA 2017.

Do zobaczenia na kolejnej biesiadzie w czerwcu 2018!

 red. Edward Przebieracz
Wydawnictwo św. Macieja Apostoła
Lubliniec, 26 IX 2017


Wydawnictwo św. Macieja Apostoła 
zaprasza na
Biesiadę Literacką MEWA 2017 
czyli „Pożegnanie lata 2017 na plaży”  


Po biesiadach literackich zorganizowanych w 2016 roku: w Zakopanem (2 dni), Szklarskiej Porębie (3 dni) i promocji almanachu bajkowego w Zakopanem (2 dni), tym razem spotkamy się, by przez TYDZIEŃ w Grzybowie koło Kołobrzegu pożegnać literacko lato nad Bałtykiem. Z okazji wydania 100. książki podczas swej działalności w Lublińcu wśród uczestniczących w spotkaniu literatów zostanie wylosowana
nagroda jubileuszowa: bezpłatne wydanie własnej książki (koszt wydania 1700 zł).

Czas trwania: sobota 16 września - sobota 23 września 2017
Cena:  770 zł
W cenie: nocleg, 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja), opłata klimatyczna, ognisko z kiełbaskami, wieczorek taneczny, parking, dostęp do internetu; w każdym pokoju łazienka, TV, radio, czajnik, dostęp do aneksu kuchennego; blok literacki, dyplomy dla uczestników, nagrody książkowe, latarnia morska w Kołobrzegu. Zapewniamy transport osób przyjeżdżających PKP do Kołobrzegu. 
Małżeństwo ma zagwarantowany osobny pokój.  Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

W programie: prezentacja literacka każdego uczestnika (prosimy przywieść własne materiały literackie); Plażowy Konkurs Jednego Wiersza z nagrodą (prosimy przywieść na konkurs niepublikowany wiersz, tematyka dowolna); bloki literackie: Dzień poezji, Dzień prozy, Dzień bajki; promocje książek współpracowników Wydawnictwa (poezja, proza, bajka); zajęcia warsztatowe z literatury, np. Ropalikon i inni - mało znane formy poetyckie; Bajka, baśń, legenda, mit; Nowela, opowiadanie, powieść; Katusze korektora, czyli błędy piszącego; praca w grupach (opowiadanie do wiersza); Bałtyk, czyli błyskawiczny konkurs bajkowy; niedzielna Msza święta; Być dobrym jak chleb czyli Rok 2017 Rokiem św. Brata Alberta; wykład z edytorstwa Czynniki wpływające na cenę wydania książki; dyskusja uczestników Literatura dla mnie jest…; losowanie nagrody jubileuszowej: bezpłatnego wydania książki uczestnikowi biesiady (100 egz., do 100 stron, na papierze 100 g, koszt wydania 1700 zł), prezentacja książek Wydawnictwa św. Macieja Apostoła; poezja śpiewana (koncert Mirosława Góreckiego). Jeśli ktoś z Państwa gra i śpiewa - zapraszamy do prezentacji.
Biesiadę Literacką prowadził będzie red. Edward Przebieracz z Wydawnictwa św. Macieja Apostoła.

Prosimy o wpłatę  na konto Wydawnictwa:                       
Wydawnictwo św. Macieja Apostoła, ul. Kołłątaja 1, 42-700 Lubliniec    
nr konta:  12 2030 0045 1110 0000 0295 8680  tytułem: MEWA 2017    
  w terminie do 31 lipca 2017.    
   
Przez cały czas trwania Biesiady prezentowane będą 2 stoliki z książkami:                               
- z książkami uczestników Biesiady   - z książkami Wydawnictwa św. Macieja Apostoła
                                     
   Lista uczestników Biesiady na bieżąco publikowana będzie na stronie internetowej Wydawnictwa: http://wydawnictwomacieja.blogspot.com/   podstrona „Biesiady i spotkania literackie”.


Lista uczestników Biesiady Literackiej MEWA 2017 "Pożegnanie lata 2017 na plaży":

 1-2. BARBARA i MIROSŁAW GÓRECCY - Knurów
3-4. KATARZYNA SZOPA-WYCISK z mężem RYSZARDEM i synkiem PIOTREM - Toszek
5-6. DOBROSŁAWA i CZESŁAW DUMKA - Pabianice
7-8. ANDRZEJ WRÓBLEWSKI - Warszawa, 
z siostrą JOANNĄ MARKOCKĄ - Kielce
9. RÓŻA BARGIEL - Lubliniec
10. CZESŁAWA RYBARCZYK - Witkowo 
11. BOGUMIŁ WTORKIEWICZ - Kielce
12. ALEKSANDER CIOCHOŃ - Katowice
13-14. JERZY KROLL z osobą towarzyszącą - Berlin (Niemcy)
15. AGNIESZKA MACIÓW - Lubliniec
 16. LUCYNA SPACZYŃSKA - Lubliniec
17. URSZULA MIKOŁAJCZYK - Lubliniec
18-19. IZABELA FILIPOWSKA z mężem MARIUSZEM - Biedrusko
20. GRZEGORZ SZCZAWIŃSKI - Bydgoszcz
21. BOGUMIŁA OLANIECKA - Madryt (Hiszpania
22-23. IZABELA ZUBKO z mężem RAFAŁEM - Warszawa 
24. ANDRZEJ FERET - Mielec
25-26. BERNADETA KRAWIEC z mężem ANDRZEJEM - Oświęcim
27. KRYSTYNA PRZEWŁOCKA - Leszno
28-29. JAN RYCHNER z żoną HANNĄ - Warszawa
30. EDWARD PRZEBIERACZ, organizator - Lubliniec
  
Biesiada literacka MEWA 2017
czyli Pożegnanie lata 2017 na plaży

Dobra wiadomość na początek 2017 roku:
wbrew wcześniejszym zapowiedziom w bieżącym roku Wydawnictwo zorganizuje spotkanie autorów i współautorów z okazji wydania 100. książki podczas swej działalności w Lublińcu. 
Po biesiadach literackich 2016 w Zakopanem (2 dni) i Szklarskiej Porębie (3 dni) oraz promocji almanachu bajkowego w Zakopanem (2 dni), tym razem spotkamy się, by przez TYDZIEŃ, w dniach 16-23 września, pożegnać literacko lato nad Bałtykiem w Grzybowie (k. Kołobrzegu). Szczegóły zostaną opublikowane, jak też rozesłane e-mailowo, już dziś możemy jednak zdradzić, że wśród uczestniczących w spotkaniu literatów zostanie wylosowana nagroda jubileuszowa: bezpłatne wydanie własnej książki (koszt 1700 zł).

red. Edward Przebieracz
Wydawnictwo św. Macieja Apostoła
Lubliniec, 2 I 2017 
Biesiada Literacka „Pożegnanie lata 2016”
 
                             Tekst i fotografie: Urszula i Andrzej Omylińscy, Bielsko-Biała 
            Interesujące spotkanie dla poetów: "Pożegnanie lata 2016" zorganizowało, po raz kolejny, Wydawnictwo św. Macieja Apostoła, działające w Lublińcu.
            Biesiada literacka odbyła się od 9 do 11 września 2016 w atrakcyjnej miejscowości -
Szklarskiej Porębie. Na Biesiadę przyjechali poeci  z różnych stron Polski: Andrzej Feret z Mielca, Urszula i Andrzej Omylińscy z Bielska-Białej,  Elżbieta i Mirosław Stefańscy z Kobylej Góry, Eva Roszak-Andrukiewicz z mężem Łukaszem z Gubina, Agnieszka Maciów z Lublińca, Małgorzata Siemieniuk z Łap  i Teresa Kamińska z Białegostoku, Barbara i Mirosław Góreccy z Knurowa, Krystyna Cwojdzińska i Danuta Popkiewicz z Wrocławia, Lucyna i Jarosław Spaczyńscy z Lublińca, Eugenia i Krzysztof Zawidzcy z Ostrowa Wielkopolskiego, Paweł Ziółkowski z Jeleńca k. Papowa Biskupiego, Aneta Kądzielska z Łomianek, Krystyna Chomicz-Jung  z przyjaciółką Jolantą Salwowską z Warszawy, Stanisław Bzoma z Wrocławia, Maria i Jacek Suchowicz z Grodziska Mazowieckiego, Aleksander Ciochoń z Katowic, Elżbieta  Filipowska z Biedruska, Marta Bącała-Ślęzak z mężem Radosławem z Łodzi. 
            Na miejsce spotkania wybrany został piękny i wygodny pensjonat „Liczyrzepa” - o ciekawej architekturze, położony nad strumykiem Bieluch w zaciszu dorodnych świerków i miejsc  do wypoczynku. Biesiadę prowadził dyrektor Wydawnictwa św. Macieja Apostoła red. Edward Przebieracz.
            Program imprezy był ciekawy i niewątpliwie wzbogacający warsztat poetycki każdego piszącego. Każdy z biesiadników miał okazję do krótkiej prezentacji własnej osoby. jak i próbki  twórczości. Przeprowadzono dyskusję nt. Wszystko jest poezją? Odbyły się zajęcia warsztatowe pt. Grzechy główne poety i wysłuchano wykładu nt. Piszący, plagiat, prawo autorskie oraz Pisanie inaczej; palindromowy kajak - czyli zabawa słowem. W Konkursie Jednego Wiersza laureatką pierwszej nagrody została Elżbieta Bielecka-Stefańska. Zorganizowano konkurs grupowy polegający na napisaniu wiersza do przeczytanego opowiadania autorstwa Marii Dziuk. W tym konkursie, a raczej może zabawie zwyciężył zespół w składzie Agnieszka Maciów, Lucyna Spaczyńska i Paweł Ziółkowski. Można się było też zapoznać z książkami Wydawnictwa św. Macieja Apostoła oraz wydanymi przez biesiadników, z możliwością ich zakupu.
            W czasie Biesiady była  również okazja do zwiedzenia atrakcji Szklarskiej Poręby. Byliśmy pod wrażeniem wodospadu Kamieńczyka - najwyższego w polskich Karkonoszach, znajdującego się na wysokości 843 m n.p.m., spadającego trójstopniową kaskadą o wysokości 27 m do urokliwego wąwozu. Podziwialiśmy także „Leśną Hutę Szkła” - miejsce tradycji ręcznego hutnictwa. Weszliśmy  na „Krucze Skały”, tworzące potężne, granitowe baszty o wysokości ok. 30 m, skąd rozpościerał się rozległy krajobraz.
            W czasie Biesiady była też okazja do indywidualnych rozmów i wymiany doświadczeń pisarskich w miłej atmosferze, której nie zabrakło również przy ognisku i grillowanych kiełbaskach, uatrakcyjnionych śpiewaną poezją i balladami, z akompaniamentem gitary w wykonaniu Mirosława Góreckiego.
            Po radosnych, pełnych pozytywnych emocji przeżyciach i zajęciach ubogacających naszą wiedzę z zakresu twórczości poetyckiej, dyrektor Wydawnictwa, żegnając uczestników, wręczył wszystkim dyplomy uczestnictwa z zaproszeniem do dalszej współpracy. 
           Akcentem kończącym Biesiadę Poetycką „Pożegnanie lata 2016” była modlitwa w intencji biesiadników podczas Mszy św. w kościele pw. Bożego Ciała w Szklarskiej Porębie.


Tekst i fotografie: Urszula i Andrzej Omylińscy, Bielsko-Biała


ZAKOŃCZYLIŚMY PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ NA BIESIADĘ LITERACKĄ
"POŻEGNANIE LATA 2016" W SZKLARSKIEJ PORĘBIE!

Jej uczestników będziemy informować o szczegółach.  

red. Edward Przebieracz
Wydawnictwo św. Macieja Apostoła
Lubliniec, 1 IX 2016


Jeszcze echa Wiosennej Biesiady Literackiej w Zakopanem

Niebawem (9-11 IX 2016) przed współpracownikami Wydawnictwa św. Macieja Apostoła kolejna Literacka Biesiada pt."Pożegnanie lata 2016", tym razem w Szklarskiej Porębie (zgłoszenia do dziś!), a jeszcze docierają do Wydawnictwa echa poprzedniej, wiosennej imprezy, która miała miejsce 2-3 IV w Zakopanem.
Prezentujemy artykuł autorstwa jednego z uczestników tejże wiosennej biesiady - Pawła Ziókowskiego zam. Jeleniec, k. Papowa Biskupiego, która to publikacja ukazała się w piśmie "Głos Chełmżyński" nr 6-7/2015 , s. 11 (www.chelmza.pl).


red. Edward Przebieracz
Wydawnictwo św. Macieja Apostoła
Lubliniec, 31 VIII 2016
                   
Wrześniowa Biesiada Literacka "Pożegnanie lata 2016" 
Szklarska Poręba

Wydawnictwo św. Macieja Apostoła, po udanej  "Wiosennej Biesiadzie Poetyckiej" w Zakopanem 2-3 IV 2016 r., odpowiadając na prośby i propozycje jej uczestników, postanowiło zorganizować kolejną Biesiadę Literacką, tym razem "Pożegnanie lata 2016", które odbędzie się w Szklarskiej Porębie w dniach 9-11 września 2016 r.
 

czas trwania: piątek-niedziela 9-11 września 2016

cena 195 zł: w tym 2 noclegi, 2  śniadania, 2 obiadokolacje, ognisko z kiełbaskami, wycieczka z przewodnikiem (Krucze Skały, Wodospad Kamieńczyk), Msza święta, blok literacki, dyplom dla każdego uczestnika, nagrody książkowe w konkursie grupowym

                                 Spotykamy się w piątek 9 IX o 14,00; startujemy o 15,00. 
   
W programie: wycieczka z przewodnikiem (Krucze Skały, Wodospad Kamieńczyk), ognisko z kiełbaskami, prezentacja poetycka każdego uczestnika (prosimy przywieść własne wiersze); Konkurs Jednego Wiersza z nagrodą (prosimy przywieść na konkurs niepublikowany wiersz, tematyka dowolna); zajęcia warsztatowe pt. Grzechy główne poety; Pisanie inaczej: Palindromowy kajak – czyli zabawa słowem; praca w grupach (wiersz do opowiadania); Msza święta w kościele; Wszystko jest poezją? – dyskusja uczestników; wykład: Piszący, plagiat, Prawo Autorskie; prezentacja książek Wydawnictwa św. Macieja Apostoła (możliwość zakupu książek); poezja śpiewana. Jeśli ktoś z Państwa gra i śpiewa - zapraszamy do prezentacji.

Biesiadę Poetycką prowadził będzie red. Edward Przebieracz z Wydawnictwa św. Macieja Ap.

Prosimy o wpłatę 195 zł na konto Wydawnictwa:

Wydawnictwo św. Macieja Apostoła, ul. Kołłątaja 1, 42-700 Lubliniec
nr konta:  12 2030 0045 1110 0000 0295 8680  tytułem: Biesiada                                              w terminie do 31 sierpnia 2016.  
                                                     
Mile widziane również osoby towarzyszące! Każde małżeństwo ma zagwarantowany osobny pokój. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

    Spotykamy się w willi położonej malowniczo nad strumykiem, w zaciszu starych drzew, a jednocześnie w niewielkiej odległości od centrum miasta i dworca kolejowego. Ten dom, o ciekawej architekturze, wybudowany został pod koniec XIX wieku. Willa dysponuje komfortowo wyposażonymi pokojami z łazienkami. Do dyspozycji gości mała kuchenka wyposażona w czajnik, lodówkę i kuchenkę mikrofalową. Dom otoczony jest dużym ogrodem, nadającym się doskonale na małe spacery, a także odpoczynek pod konarami starych drzew, pośród których znajduje się piękny stary świerk - pomnik przyrody. W stylowej jadalni podawane będą śniadania w formie bufetu szwedzkiego i obiadokolacje.

Przez cały czas trwania Biesiady prezentowane będą 2 stoliki z książkami:
- stolik z książkami uczestników Biesiady  
- stolik z książkami Wydawnictwa św. Macieja Apostoła

   Lista uczestników Biesiady Literackiej „Pożegnanie lata 2016”:


1. ANDRZEJ FERET - Mielec
2-3. URSZULA i ANDRZEJ OMYLIŃSCY - Bielsko-Biała
4-5. ELŻBIETA i MIROSŁAW STEFAŃSCY - Kobyla Góra 
6-7.EVA ROSZAK-ANDRUKIEWICZ z mężem ŁUKASZEM - Gubin
8. AGNIESZKA MACIÓW - Lubliniec
9-10. MAŁGORZATA SIEMIENIUK i TERESA KAMIŃSKA - Białystok
11-12. BARBARA i MIROSŁAW GÓRECCY - Knurów
13-14. KRYSTYNA CWOJDZIŃSKA z DANUTĄ POPKIEWICZ - Wrocław
15-16. LUCYNA i JAROSŁAW SPACZYŃSCY - Lubliniec
17-18. EUGENIA i KRZYSZTOF ZAWIDZCY - Ostrów Wielkopolski
19. PAWEŁ ZIÓŁKOWSKI - Jeleniec k. Papowa Biskupiego
20. ANETA  KĄDZIELSKA - Łomianki
21-22. KRYSTYNA CHOMICZ-JUNG  z przyjaciółką JOLANTĄ SALWOWSKĄ - Warszawa
23. STANISŁAW BZOMA - Wrocław
24-25. MARIA i JACEK SUCHOWICZ - Grodzisk Mazowiecki
26. ALEKSANDER CIOCHOŃ - Katowice
27. IZABELA FILIPOWSKA - Biedrusko
28. PRZYSTUPA GABRIELA - Tarło Kolonia k. Niedźwiady
29-30.MARTA BĄCAŁA-ŚLĘZAK z mężem RADOSŁAWEM - Łódź


Echo biesiady poetyckiej

U stóp Gubałówki
W mieście Zakopanem
Spotkały się z Polski
Osoby nieznane


Lecz żywa poezja
Ich tu zjednoczyła
Było sympatycznie
Atmosfera miła

Ref. Hej ulijana
Biesiada udana
Hej ulijana
Powtórzmy jeszcze raz

Każdy z uczestników
Wiersze prezentował
Głębokie przeżycie
W sercu swym zachował

Został doceniony
Fajnie tu swoboda
A miarą był talent
Co dostał od Boga

Ref. Hej ulijana…

Wesołe melodie
Harmonia nam grała
Stworzył się swój klimat
Ferajna śpiewała

I jeszcze przygrywał
Instrument do pary
Wspaniałe melodie
Na strunach gitary

Ref. Hej ulijana

Biesiadę zmontował
Włożył trud niemały
Świetnie ją prowadził
Pan redaktor wspaniały

Miłość do poezji
Ma wielkie uznanie
Dziś przyjmij naszą
Wdzięczność i podziękowanie

Ref. Hej ulijana

Autor: Maria Bojarska, zam. Lubzina woj. podkarpackie


Poetyckiego biesiadowania w Zakopanem ciąg dalszy

Zapraszamy do lektury kolejnej relacji uczestników Wiosennej Biesiady Poetyckiej w Zakopanem 2-3 IV 2016 r.

http://mojakruszwica.pl/…/1672-kruszwiczanie-na-slynnej-har…

 http://mojakruszwica.pl/index.php/kultura/1672-kruszwiczanie-na-slynnej-harendzie

red.Edward Przebieracz
Wydawnictwo św Macieja Ap.
Lubliniec, 13 IV 2016
Biesiada Poetycka - fotorelacja 

Na portalu Gwiazdka Cieszyńska państwo URSZULA I ANDRZEJ OMYLIŃSCY zam. Bielsko-Biała opublikowali świetnie opracowaną relację z Wiosennej Biesiady Poetyckiej w Zakopanem:

1 cz.
http://gwiazdkacieszynska.pl/strona-w_zakopanem_wiosenna_bi…


2 cz.
http://gwiazdkacieszynska.pl/strona-w_zakopanem_wiosenna_bi…

3 cz.
http://gwiazdkacieszynska.pl/strona-w_zakopanem_wiosenna_bi…

red.Edward Przebieracz
Wydawnictwo św. Macieja Ap.
Lubliniec, 12 IV 2016

 Jolanta Michna - Wysoka k. Łańcuta

Ludzie, którzy na zawsze pozostaną w pamięci...

Dzień 2 kwietnia 2016 roku.(11 rocznica śmierci Jana Pawła II).

W słonecznej aurze, w miłej atmosferze zasiadamy do poetyckiego biesiadowania. Powitanie gości przez Edwarda Przebieracza redaktora Wydawnictwa Św. Macieja Apostoła wprowadza w niemal rodzinny nastrój.
Prezentacja osobowości, czytanie wierszy. W niejednej osobie budzi się wzruszenie, zachwyt, serce mocniej bije. Poeci z różnych zakątków Polski przyjechali by podzielić się cząstką siebie, cząstką własnej twórczości. Śpiew, muzyka czterech uroczych artystek dodają czaru temu niezwykłemu spotkaniu. I poezja - poezja śpiewana wprowadza w trans piękna - piękna słowa.
Wymarzony klimat, wymarzona pogoda i wymarzeni ludzie. Cóż można chcieć więcej od życia...

Dzień 3 kwietnia 2016 roku. (Dzień Miłosierdzia Bożego)

Wstajemy. Budzi nas słońce i radosny śpiew ptaków. Z ust wypływają wersy po rymowane, po białe, z humorem i bez humoru.
Msza ŚW. w Kościele Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. A po mszy zwiedzenie Muzeum Jana Kasprowicza z ciekawym opowiadaniem przewodnika. I spacer, spacer na świeżym powietrzu, pośród zieleni i gdzieniegdzie łąk kwitnących krokusów. Czas odjazdu wręczenie dyplomów, podziękowania i nadzieja, nadzieja na kolejne spotkania.
Ludzie, którzy zawsze pozostają w pamięci...
Co wniosła w moje życie Biesiada Poetycka w Zakopanem - przede wszystkim to, że mogłam poznać innych piszących i niepiszących ludzi. Zaznajomić się z różnorodną tematyką wierszy.
Zaczerpnąć wiedzy na temat powstawania i grafiki wiersza.
A dzięki głównemu organizatorowi Biesiady red. Edwardowi Przebieraczowi dowiedzieć się jak powstaje książka, na co zwracać uwagę. Odczytany referat "Twórczość literacka Karola Wojtyły" wzniósł wiele bardzo wartościowych informacji z życia Naszego Ojca Świętego.
Wspomnę również o wymianie tomików i zadowolenie z nabycia nowych bardzo interesujących pozycji.
Raz jeszcze bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom biesiady. A największe podziękowanie składam na ręce Pana Edwarda Przebieracza za możliwość udziału w biesiadzie, za możliwość udziału w almanachach i za wybór wiersza miesiąca. Dziękuję.

 

Na zdjęciu: z red. Edwardem Przebieraczem Wydawnictwa Św. Macieja Apostoła
fotografia własna.
 
Ewa Radomska, Warszawa

Wszystko jest poezja...

„Wszystko jest poezja...” - to znane słowa Edwarda Stachury /18.08.1937-24.07.1979/, autora „Siekierezady”, legendy polskiej poezji, dla którego życie było tylko pisaniem...
Okazuje się, że oddawanie swoich uczuć, spostrzeżeń, marzeń, przemyśleń poprzez poetyckie słowo bliskie jest nie tylko tym, którzy całe swoje życie poświęcają poezji, ale także tym, którzy wykonując różne zawody, pracując na co dzień jako tak zwani „zwyczajni ludzie”, noszą w sobie ogromne pokłady wrażliwości, które ukryty głęboko talent przekuwa w słowa będące najprawdziwszą poezją...
Miałam okazję przekonać się o tym będąc zaproszona przez Pana Redaktora Edwarda Przebieracza z Wydawnictwa św. Macieja Apostoła z Lublińca na Biesiadę Poetycką zorganizowaną w Zakopanem w dniach 2-3 kwietnia 2016 roku.
Wszystko sprzyjało w tych dniach poetkom i poetom, którzy zjechali z całej Polski aby zaprezentować swoje wiersze, wysłuchać wierszy innych, dowiedzieć się jak powstaje książka, jak napisać dobry wiersz, wziąć udział w Konkursie Jednego Wiersza, wymienić między sobą swoje już wydane tomiki, nawiązać kontakty, porozmawiać, a wreszcie pobyć ze sobą jak jedna poetycka rodzina...
Była bowiem i piękna pogoda, która roztoczyła całe piękno Tatr, Dom Wczasowy „Zakopianka” gdzie zostali ulokowani poeci serwowała wspaniałą kuchnię i ciepły nastrój, organizator spotkania Redaktor Wydawnictwa Edward Przebieracz w sposób niezwykle kulturalny, mądry i pełen oddania uczestnikom prowadził całe spotkanie...
Już sam jego początek zapowiedział, że nie będzie zwyczajne – jak bowiem może być inaczej kiedy uczestników przywitał na wejściu zespół muzyczny Pani Marii Bojarskiej z koleżankami, gdzie akordeonistka na akordeonie wygrywała tak, że aż dusza rwała się na same szczyty Tatr...
A potem każdy powiedział coś o sobie, o swojej rodzinie, swojej twórczości gdzie w dobie zimnego ekranu komputera nagle usłyszeć prawie 40 krótkich życiorysów, dotknąć na żywo wzajemnie swojego życia opowiedzianego w sposób szczery od sukcesów do dramatycznych wydarzeń było naprawdę już w tym momencie świętem słowa i wzajemnego bliskiego, ludzkiego kontaktu...
A potem popłynęły wiersze jak szeroka rzeka, jak rwący strumień, jak wielkie jeziora i niezgłębione morza ludzkiej duszy...
Nie omieszkaliśmy także wziąć udziału w niedzielę 3 kwietnia we Mszy w góralskim kościółku św. Jana Apostoła i Ewangelisty przy ul. Harenda 14 A.
W pobliżu przy ul. Harenda 12 A znajduje się Muzeum im. Jana Kasprowicza, które mieliśmy także okazję zwiedzić.
Jan Kasprowicz /12.12.1860-1.08.1926/ poeta, dramaturg, tłumacz,, przedstawiciel Młodej Polski, który z chłopskiego syna doszedł do profesury i funkcji rektora Uniwersytetu we Lwowie, tutaj znalazł upragnione miejsce na ziemi choć nie dane Mu było długo nim się cieszyć... Życie osobiste pogmatwane miał, w tym względzie nie ma reguł dla nikogo...
Moja biblioteczka wzbogaciła się o tomiki:
Mirosława Góreckiego - „Jeszcze zagram” i „Krople marzeń”
Bernadety Krawiec „ Przyroda piórem malowana”
Lidii Jędrocha-Kubickiej „Co z tą miłością”
Lidii Kaczmarzyk „Poezja mej duszy”
Zachęcam każdego, któremu odwagi brak aby chwytał za pióro i pisał.
Może nie od razu będą z tego dobre wiersze, ale na pewno przelanie na papier tego co człowiekowi w duszy gra to już jest dotknięcie czegoś najwartościowszego czyli swojej głębi szczególnie w dobie, w której oddalamy się poprzez zimne ekrany komputerów, telefonów, smartfonów, także od samych siebie...
     
 
Powyższy artykuł Ewy Radomskiej opublikowany został także na:

http://www.kobieta50plus.pl/rynek-50-plus/wszystko-jest-poezja_2,4647.html


 Wydawnictwo św. Macieja Apostoła   
        
zaprasza na 

Wiosenną Biesiadę Poetycką w Zakopanem 


            czas trwania: sobota-niedziela 2-3 IV 2016

cena 138 zł, w tym: nocleg, kolacja (sobota), śniadanie i obiad (niedziela), wejście do muzeum.

                                                 Rozpoczynamy w sobotę 2 IV o godzinie 15,00.     

W programie: ognisko lub sala kominkowa (w zależności od pogody i według decyzji uczestników), prezentacja poetycka każdego uczestnika (prosimy przywieść własne wiersze); Konkurs Jednego Wiersza (prosimy przywieść na konkurs niepublikowany wiersz, tematyka dowolna); praca w grupach (analiza wiersza, wiersz do grafiki); zajęcia warsztatowe pt. „Jak napisać dobry wiersz?”; Msza święta w kościele; lekcja poetycka, czyli wizyta w Muzeum im. Jana Kasprowicza (będzie przewodnik, który opowie o życiu i twórczości poety), wykład z edytorstwa „Jak wydać swój ładny tomik?” (jak powstaje książka, na co zwrócić uwagę przy wydaniu własnej książki); referat „Twórczość literacka Karola Wojtyły”- w związku z 11. rocznicą śmierci Jana Pawła II; prezentacja książek Wydawnictwa św. Macieja Apostoła (możliwość zakupu książek); poezja śpiewana. Jeśli ktoś z Państwa gra i śpiewa - zapraszamy do prezentacji.

Biesiadę Poetycką prowadził będzie red. Edward Przebieracz z Wydawnictwa św. Macieja Ap.   

Prosimy o wpłatę 138 zł w terminie do dnia 28 lutego 2016 na konto Wydawnictwa:

               Wydawnictwo św. Macieja Apostoła, ul. Kołłątaja 1, 42-700 Lubliniec
      
nr konta:  12 2030 0045 1110 0000 0295 8680  tytułem: Biesiada poetycka                                                                                                                                                                         
Mile widziane również osoby towarzyszące. 

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

    Spotykamy się w pensjonacie położonym u podnóża Gubałówki, w malowniczym krajobrazie z rwącą rzeką, pięknymi lasami, oraz szlakami turystycznymi.  Zakwaterowanie w ładnych i słonecznych pokojach. Każdy z nich wyposażony jest w wygodne łóżka, szafę bądź szafkę, łazienkę, TV oraz balkon z widokiem na góry. W jadalni serwowane będą posiłki z domowej regionalnej kuchni. Przed pensjonatem bezpłatny parking.


Lista uczestników Wiosennej Biesiady Poetyckiej:

1. ZIÓŁKOWSKI PAWEŁ - Jeleniec k.Papowa Biskupiego, woj.kujawsko-pomorskie
2. GERDES JOANNA - Lisów k. Lublińca, woj. śląskie
3-4 JĘDROCHA-KUBICKA LIDIA z mężem ZENONEM - Zagrody k. Nowin, woj. świętokrzyskie
5-6 BIELECKA-STEFAŃSKA ELŻBIETA z mężem MIROSŁAWEM - Kobyla Góra, k. Ostrzeszowa, woj. wielkopolskie
7. BARGIEL RÓŻA - Lubliniec
8-9. GRABOWSKA JUSTYNA z mężem BARTŁOMIEJEM - Kruszwica
10. RADOMSKA EWA - Warszawa
11. MARZEC JADWIGA - Chełmiec k. Nowego Sącza
12. DZIADOSZ TADEUSZA - Kostrzyn nad Odrą
13-14. OMYLIŃSKA URSZULA z mężem ANDRZEJEM - Bielsko-Biała
15. KRAWIEC BERNADETA - Oświęcim
16-17. FĄFARA EUFEMIA z córką EWĄ DEDO - Kraków
18-19. ZUBKO-JARNICKA IZABELA  z mężem RAFAŁEM - Warszawa
20. BOJARSKA MARIA - Lubzina, woj. podkarpackie
21. KISIEL KAZIMIERA - Lubzina 
22. WALCZYK URSZULA - Lubzina
23. ORŁOWSKA DANUTA - Lubzina
24. BUJAK MARIUSZ - Ropczyce
25-26 MICHNA JOLANTA z mężem MARKIEM - Wysoka k. Łańcuta
27-28 FERET ANDRZEJ z żoną BEATĄ - Mielec 
29. STĘŻAŁA ALEKSANDRA - Rybnik
30-31. GÓRECKI MIROSŁAW z żoną BARBARĄ - Knurów 

LISTA ZAMKNIĘTA! 
Brak możliwości zgłoszenia udziału w Biesiadzie po 1 III 2016!  

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza